Poslat komentář: Manželství odsouzené ke zkáze - Kapitola 6

Datum 21.06.2012

Vložil belldandy

Titulek -

Existuje důvod, proč jsem do čtení téhle fikce moc nespěchala. Tím důvodem je mé lehké a (doufám převážně) tiché nepřáteství proti tomuto typu zápletky. Aby bylo jasno, ne že by se mi žádná taková fikce nelíbila. Ve skutečnosti si naopak skoro na každé najdu něco, kvůli čemu mi stojí za přečtení. Ale vždy, když vidím, že někdo začíná s novým, ať už vlastním nebo překladovým, příběhem o nuceném sňatku. Napadne mě, proč mi jen zase píšou tohle, když já bych si tak ráda přečetla o tom, jak se Harry a Severus spolu vyspí aniž je k tomu něco nutí. (Tedy kromě jejich vlatsní vůle a touhy - což může být dokonce v rozporu - nic proti :). ) Upřimně doufám, že se mi jednou podaří pochopit, co na tom ostatní vidí. Je-li tu mezi přítomnými nějaký skalní či alespoň částečný vyznavač tohoto podžánru, prosím, budu velmi vděčná, když mi zkusí objasnit, co je mu přijde na takové zápletce přítažlivé nebo rajcovní nebo cokoli? To prosím nemá být ironie, já bych tomu opravdu ráda porozumněla.

Tak tedy odmyslím-li si, že Union of Doom je zase jednou výše zmíněným typem příběhu, pak na něm vidím skoro samé přednosti. Speciální bod si schovávám za kondom. Je to poprvé, co jsem se s ním ve fanfikci setkala. A jako podpůrce výchovy k bezpečného sexu, mohu jen zaplesat, že ve světě fanfiction se o něčem takovém jako kondom ví. :) A opravdu hodně oceňuji, že tu vztah rozvíjí pěkně pomalu. Jistě mohu jako čtenář trochu skřípat zuby, že ani po šesté kapitole mezi nimi zase k ničemu nedošlo :), ale ve skutečnosti jsem za to vděčná. Vždyť na to, aby si porozumněli mají dalších čtyřicet kapitol :). A já mám vážně ráda fikce, kde se líčí pomalý vývoj vztahu. Severus je tu nepříjemný a zatvrzelý, ale jaký by jiný měl být, že?

Rocio, děkuji, oceňuji, že sis troufla na překlad delšího příběhu. Znamená to pro tebe hodně práce. Vím, že jsem tenhle příspěvek zahájila si stěžováním a tak chci zdůraznit, že je mi jasné, že pokud už se pustíš do takové práce, vybereš si něco, co odpovídá hlavně tvému vkusu a taky něco, co tě bude pokud možno vydrží těšit pocelý čas, který s tímto příběhem musíš strávit. Doufám, že to tak je. Já moc děkuji za tvou práci a autorce za pěkný příběh s přiměřeně věrnými charaktery. Potěšil i mě, reptavého odpůrce kouzenických sňatků, což teprve ty ostatní ... :)

Zpět na diskuzi