Diskusní téma: FF deník a problém komentářů/hodnocení

Datum 29.12.2012

Vložil Mája

Titulek :-)

FF deník jsem dříve používala hojně, sama jsem tam pár svých oblíbených povídek uveřejnila. Komentující mám již dobře rozdělené. Když se povídka nelíbí té a té, pak mě se určitě líbit bude. Zpočátku jsem se rozčilovala nad některými nechutně urážlivými komentáři, teď už je prostě nečtu. Vím, kterým se mám vyhnout.
Osobně hodnotím a komentuji jen povídky, které se mi líbí. Ty, co se mi nelíbí, nekomentuji, ani nehodnotím. Pokud upustím někde nějakou kritiku, pak proto, že v autorce/autorovi vidím určitý potenciál a pokouším se pomoci. Vnímám to spíš jako rady, než jako kritiku. A nechávám je pod povídkou, nikoli na FF deníku.
Plně souhlasím s tebou. Znám dokonce i několik mladých začínajících povídkářek, které kritika od psaní odradila a sekly s tím. Což pokládám za velkou škodu. Některým komentujícím bych zakázala na FF deník přístup. Jsou zlé, kruté a vyžívají se v ponižování těch, kteří dokázali něco stvořit, aniž by se samy zmohly na něco víc než pár překladů. Asi si tak kompenzují vlastní neschopnost tvořivosti. Nebudu nikoho jmenovat. Jistě je znáte, nebo poznáte.

Zpět na diskuzi