Diskusní téma: FF deník a problém komentářů/hodnocení

Datum 31.12.2012

Vložil belldandy

Titulek -

Ještě jednou k tématu. :)

Mám potřebu se vymezit proti možnému dojmu, že se domnívám, že není vhodné napsat k povídce jiný než pochvalný komentář. Jen bych trvala na slušné, pokud možno neironické formě.
Myslím, že to si většina píšicích autorů zas ani nepřeje. Předpokládám, že většinou si přejí reakce, které by jim objasnili, zda to co dělají dělají dobře (ale raději pod povídku než na FF deník :) ). Akorát mám podezření, že ve výsledku komentáře obvykle obsahují něco úplně jiného než by si přáli autoři. :)

A musím se při té příležitosti podivit nad Lanevřinými zkušenostmi a mohu upřimně říct, že já být začínající autorka tak budu věnovat Lanevřiným poznámkám pozornost. Jak Lanevru sleduji, umí dát spoustu naprosto konkrétních a praktických rad, což je schopnost docela vzácná. A schopnost smysluplně autorvi poradit je velmi vzácná a nemusí se jen tak znovu naskytnout.

Ještě můžu dodat, že když nějakou výtku píšu, tak určitě nečekám, že kvůli mě dotyčný přepíše celou povdíku. Doufám maximálně v to, že si položí otázku , zda nemám pravdu a když dojde k názoru, že ano, tak se ještě sázím sebe zeptá, zda to tak, jak to napsal , chce? Pokud ano, tak není o čem mluvit. Ale pokud ne, možná příště napíše něco trochu jinak.

Zpět na diskuzi