Diskusní téma: FF deník a problém komentářů/hodnocení

Datum 18.01.2013

Vložil Rocia

Titulek Re: Vyjádření se k FFD a tak různě ke komentářům...

Adelaine, především díky za komentář. Jinak s FFD máš jistě pravdu - koneckonců on to je čtenářský deník :-) Jen bych ještě chtěla zmínit, že přes všechno řečené považuji FFD za dobrý a praktický nápad - už jsem to psala, ale asi to trochu zapadlo.
A máš určitě pravdu i s tím, že se v mnoha povídkách podceňují následky všemožného týrání a mučení - kolikrát člověk docela žasne, jak je například Harry po týdnech mučení v pohodě a jak ještě hravě porazí Voldemorta :-) A stoprocentně souhlasím s tebou i v tom, že lidé jednají často nepochopitelně a iracionálně a že jsou v určitých situacích schopni věcí, které by pravděpodobně nepovažovali za možné - také jsem četla o Stanfordském experimentu. A jak píšeš "Takže ano, Lucius může znásilňovat Harryho, až se do něj Harry "zamiluje", ale musí to být podložený, mělo by být jasný, že je to patologický jev...", s tím souhlasím taky, mně vadí jen to, když se něco podobného předkládá jako naprosto neproblematický a samozřejmý jev...
Jen, když ještě trochu odbočím a vrátím se ke všem těm problémům s podhodnocováním násilí atd., napadá mě, jestli toho někdy nechceme po FF a jejich autorech moc - pořád jde přece jen o amatérské psaní pro radost a nepíšou to žádní psychologové :-) A navíc vždycky hodnotíme vše subjektivně - co se jednomu zdá úplně nereálné, druhý považuje za dobře vystižené a realistické... atd. A je pravda i to, že realita je často bláznivější než jakákoliv fikce, takže bychom asi měli být v rámci možností shovívaví...
P.S. Jak to tak po sobě čtu, také asi píšu poněkud zmateně, ale doufám, že je jasné, co jsem se snažila vyjádřit :-) A děkuji ještě jednou tobě i ostatním za zajímavé podněty a názory i za kultivovanou diskuzi...

Zpět na diskuzi