Nejnovější příspěvky:

19.01.2023  Moje oblíbené (převážně M/M) crossovery

19.01.2023  K seriálu KinnPorsche

05.12.2021  Noc a naděje (povídka Hermiona/Luna)

30.07.2017  Proč nemám ráda Joanne K. Rowlingovou

************************************************************************************************************************************

Co najdete na těchto stránkách

Tato stránka je určena především čtenářkám a čtenářům, kteří mají v oblibě fanfikce a slash. Velkou část obsahu tvoří povídky z fandomu Harry Potter, protože mým nejoblíbenějším párem byl dlouho Harry/Severus - nejen ve vztahu mileneckém. Najdete zde i něco málo k dalším fandomům - stručné info či tipy na povídky. V některých případech však mohou být odkazy u starších příspěvků již neaktuální - nestíhám aktualizovat. :-)

Povídky

Moje vůbec první povídka se jmenuje Spřízněni kletbou. Jde o příběh s párováním HP/SS, s neoriginálním východiskem, kdy se Harry a Severus musí vzít a mít sex - jak je taky jinak dostat dohromady :-) Druhá zveřejněná povídka nese název Nejlepší sázka. Jedná se o krátkou romantickou věc o dvou částech (slash HP/RL/SB). Výchozí námět není originální ani původní, inspirovala jsem se hned několika podobnými povídkami s touto trojicí, např. Horkou peprmintovou čokoládou. Mou v pořadí třetí povídkou jsou pak Rolničky, vánoční povídka s párem HP/SS. A na jednu konkrétní povídku upozorňuje malá FF k FF - Epilog k The Taming Of Harry Potter. Moje jediná femslash povídka nese název Noc a naděje a jde o příběh Hermiony a Luny. Všechny moje povídky a překlady lze nalézt také na AO3 - zde mé fanfikce doplňuje (trvale) nedokončená a jen několik kapitol čítající Poslední naděje.

Překlady

Mou první přeloženou věcí je povídka Špatné na tolika úrovních od Barbarelly (HP/SS pohledem Rona Weasleyho). Dále jsem dokončila překlad povídek Lekce pro Harryho s párováním HP/RL/SB (RL/SB, HP/OW) od Remuslives23, Poprvé je nejhorší od Diany Williams (HP/SS), Sedm dní od Emily Waters (HP/SS), Ostré jako sluneční světlo od Amanuensis (SS/SB, HP/LM), Pět možností od Beth H (HP/SS), Méně krutý svět od Aunt Gytha (HP/SS) a Kouzelné pouto od DJIN7 (HP/SS). Mým nejdelším překladem je HP/SS slash Manželství odsouzené ke zkáze od Steppenwoelfin.

Poznámka: Jen pro zajímavost - osobně považuju za nejlepší svůj překlad Ostré jako sluneční světlo - a taky je to myslím nejkvalitnější povídka, kterou jsem překládala. Mám pro ni velkou slabost, ale ještě bližší mému srdci je Méně krutý svět. Osobní vztah mám také k povídce Kouzelné pouto...

Oblíbené odkazy

Sama se leckdy potýkám s tím, že hledám něco pěkného na čtení nebo příběh s konkrétním párem či tématem, pokud máte stejný problém, možná vás mohou inspirovat moje oblíbené české i anglické stránky a/nebo přímo seznamy jednotlivých povídek - ať už původních českých, přeložených či anglických. Tip - anglické povídky se dají číst i v překladači, ačkoliv kvalita není pochopitelně optimální - obsahu ale rozhodně porozumíte. Odkazy jsem doplnila doporučením několika videí a pár ostatními odkazy (např. na obrázky).

Ostatní

Upozornit chci také na info a pár odkazů k fandomu Nightrunners, jehož hrdiny Aleka a Seregila jsem si už před několika lety zamilovala - doporučuji knížky Lynn Flewellingové všem, kdo mají rádi fantasy, dobré čtení a mužské milenecké dvojice. Dalším mým velmi oblíbeným párem jsou Brian/Justin z Queer As Folk. Líbil se mi také Kurt/Blaine z Glee - především miluji Kurta, kterého mám ráda i v některých jiných povídkách než v Klaine. A seznam se neustále rozšiřuje - fandila jsem dlouho například Johnlocku (párování John Watson/Sherlock Holmes v britském seriálu Sherlock), Iantovi a Jackovi z Torchwoodu i dalším... Moje oblíbené páry a zároveň tipy na zajímavé TV seriály najdete v tomto příspěvku. K mému oblíbenému čtení patří i originální povídky z vesmíru The Slave Breakers a nejnověji pak fanfikce k asijskému BL seriálu KinnPorsche.

Uvítám všechny vaše poznámky a komentáře - především k nedokončeným i dokončeným povídkám či překladům, ale i další poznámky (například fungování odkazů atd.).

Všechny na těchto stránkách zveřejněné povídky, články, překlady atd. patří mě a neměly by být publikovány jinde bez mého svolení.