Diskusní téma: FF deník a problém komentářů/hodnocení

Datum 28.12.2012

Vložil Coretta

Titulek Je to s námi komentujícími ale práce! :-D

Škoda, že tady nemůžu jenom zaškrtnout "to se mi líbí" :-D Ne, pardon, tohle beru zpět :-D
Nemůžu jinak než souhlasit asi skoro se vším. K Fanu jsem přičichla asi před rokem, FF Deník mi chvilku sloužil jako místo, kam chodit pro povídky, ale to bylo v době, kdy jsem snad ještě nekomentovala. Povídky tam přibývají relativně pomalu, teď mám jiné zdroje, a když není kam sáhnout, díky HP se mi zlepšila slovní zásoba v AJ, takže už můžu koukat i tam. Kvůli možnosti komentovat jsem se zaregistrovala i na Deník, ale vážně tam moc času netrávím... A obecně ke komentování... Můžu říct, že stejně jako autoři se vyvíjejí i komentující (alespoň někteří). Už od začátků své komentátorské kariéry se snažím být v hodnocení co nejvíc pozitivní a všude napsat alespoň něco dobrého. Také nehodnotím všechno, ale jen to, co mi přišlo nejzajímavější nebo k čemu mám co říct. Bohužel je pro nás asi jednodušší vymýšlet kritiku a to se snažím potlačovat. Někdy to jde ztuha :-D Ale čím déle čtu, tím jednodušší je v klidu se po dočtení zamyslet, když chci komentovat, čímž se právě redukují reakce vzniklé v afektu, jak píšete někde dřív. Osobně komentáře typu "fůj, hrůza", ale také "skvělííííí, super Sevííík, další kapču prosím" nesnáším, ale přijde mi, že je to někdy pouze otázka IQ, čímž se zraněný autor může utěšovat :-) Párkrát (ne tak často) jsem narazila na povídku, o které jsem si řekla - tohle je vážně brak, autor se měl chvilku zamyslet, než to zveřejnil - nevím, jestli je v tom moje netolerance (a netolerantní občas určitě jsem), ale dávám si pozor, abych podobné dílo nekomentovala, případně jsem jemně upozornila na nelogičnosti a našla něco, co můžu pochválit. Pak je tu také pár povídek, ze kterých se mi zvedá žaludek, s detailními popisy fyzického a psychického mučení a znásilňování mysli, přičemž je agresor vnímán jako pozitivní případně obdivuhodná postava. Vím, že u nich bývá varování, nikdo mě nenutí je číst atd., ale prostě si myslím, že tento typ příběhů svět J.K.R. ničí a vůbec by to tu nemělo být. Asi jsme zase u té tolerance, no, tohle je jen můj názor. K vulgárním nebo ubližujícím komentům se nesnižuji ani tady. Každopádně si dovedu představit, kolik práce za každým příběhem stojí a podle toho se k nim chovám, jsem velmi vděčná všem kteří se tu pokoušejí něco kvalitního vytvořit.

Zpět na diskuzi