Překlady - neslash

Před časem jsem zvažovala i překlady neslashových HP příběhů - dokonce jsem už získala svolení od dvou autorek a začala příběhy překládat. První z nich, The Best Revenge od Arsinoe de Blassenville, považuji za velmi dobrý, promyšlený a originální - ačkoliv jde o typické východisko (Snape jde vyzvednout Harryho místo Hagrida, zjistí, že je zanedbávaný, stane se jeho mentorem...), autorka ho zpracovala opravdu kvalitně, nápaditě a jedinečně, patří také k nejoceňovanějším a nejčastěji komentovaným příběhům na Fanfiction.net. 

Nicméně, mezitím jsem začala překládat Manželství odsouzené ke zkáze, mám novou práci atd., takže už je mi jasné, že bych moc nestíhala překlad Manželství, psaní vlastního příběhu a ještě další velmi dlouhý překlad (překlady). Navíc mě přece jen baví víc slash a momentálně zvažuji další slash překlad, který se mi velice líbí (ačkoliv nejde o HP). Definitivně tedy neslash v tuto chvíli překládat nebudu. Protože jsem ale měla první dost dlouhé kapitoly obou příběhů už skoro přeložené, rozhodla jsem se je nakonec zveřejnit - za prvé, nechci, aby překlady přišly úplně nazmar, za druhé, možná vás inspirují k přečtení obou povídek (i když třeba v AJ nebo s překladačem), za třetí, lze je brát prostě jako ukázku, za čtvrté (což je možná nejdůležitější) - možná někoho zaujmou natolik, že se je rozhodne překládat dál...

Takže, prozatím tu je první kapitola výborné povídky The Best Revenge od Arsinoe de Blassenville, v nejbližší době možná ještě přidám první kapitolu druhé vybrané povídky (jde o Severitus). Snad vás alespoň trochu zaujmou, i když vás nečeká další kapitola - a pokud by někdo měl zájem pokračovat, dejte mi vědět :-)

Nejlepší pomsta - 1. kapitola

Důležité!!! Pokračování Nejlepší pomsty se ujala Aknel, najdete ho zde.