The Slave Breakers

Originální slash fikce

Autor(ka): Maculategiraffe

Tři hlavní části (romány) Bran, Jesse, Lee + několik desítek doplňkových povídek

Varování: sexuální otroctví, slash, okrajově het i femslash, grafické scény, trojice, čtveřice, hurt/comfort, hračky, lehké BDSM, romantika, násilí, znásilnění, aktivismus, věkový rozdíl, šťastný konec

Originální série Maculategiraffe se odehrává ve světě ne tak odlišném od našeho, avšak s jedním zásadním rozdílem – existuje v něm sexuální otroctví. Rodiče či další opatrovníci mohou hezkého patnáctiletého chlapce nebo dívku za slušný peníz prodat a dospívající je následně sterilizován a slouží, často po brutálním výcviku, jako sexuální otrok. Otrok nebo otrokyně nemá žádná práva a svým pánem či paní může být i zabit.

Osmnáctiletý Bran už má za sebou leccos, na rozdíl od drtivé většiny otroků (prodaných obvykle rodiči) však prožil alespoň šťastné dětství. Ty doby jsou však dávno pryč a nyní je Bran traumatizovaný mladík, který se už několikrát pokusil o útěk od svého pána. Ten se ho nakonec rozhodne prodat Holdenu Larsenovi a Alix Jamesonové, manželům, kteří mimo jiné „napravují“ vzpurné či poškozené otroky a pak je se ziskem prodávají. Když tito „slave breakers“ zakoupí Brana, mladý muž je vyděšený a nepochybuje o tom, že ho v domě Holdena a Alix čekají strašné věci. Ale Holden a Alix nejsou tak úplně tím, co mu nalhal jeho krutý pán…

Kromě Brana, Holdena a Alix se setkáme s dalšími zajímavými postavami. Yves je Holdenův otrok už téměř dvacet let, naopak Jer přichází do domácnosti „slave breakers“ jako stárnoucí otrok, který už pro svého pána ztratil přitažlivost, s Holdenem a Alix ho však spojují dávná pouta. V dalších dílech se objevuje vzpurný Jesse nebo zlomený mladý otrok Lee, Holdenova dcera Valor s milenkou Robin i další postavy. Vesmír Slave Breakers doplňuje množství dalších kratších povídek – někdy se vrací do minulosti, jindy vyplňují prázdná místa.

Na Slave Breakers mě zaujalo to, že postavy mají svou hloubku a že autorka myslím úspěšně usiluje o realističnost a psychologickou prokreslenost i věrohodnost prostředí i charakterů. Také mě zaujalo autorčino pojetí sexuality, kdy její svět příliš neřeší pohlaví sexuálního partnera a kde se většina postav chová více či méně bisexuálně. A zamilovala jsem si většinu jejích hrdinů, od ústředních Brana a Holdena až třeba k pozoruhodné hrdince Haně, která vystupuje v doplňkové povídce nazvané Intake Counselor.

Jestliže v mnoha slash fikcích jsou ženy vykreslovány spíše negativně nebo povrchně, málokdy se objevují ženské páry apod., u Maculategiraffe tomu tak není. Není sice pochyb o tom, že se autorka primárně zaměřuje na mužské postavy, ale její ženy a dívky jsou neméně zajímavé. Alix je nesporně chytrá, schopná a zdravě cynická a je to spíše ona, kdo třímá otěže rodinného byznysu. S otrokyní Gretou tvoří Alix pevný a šťastný pár. Sama Greta je přes zdánlivou nenápadnost také osobností a výrazným charakterem je i Gretina biologická dcera Valor nebo její partnerka Robin, za zmínku stojí dále otrokyně Mona nebo Sophie. Nejvíc se mi však líbila už zmíněná Hana, bývalá otrokyně s nekompromisním postojem k otroctví, která si, podobně jako většina dalších postav, nese z otroctví navenek často neviditelné jizvy. Zmíněná povídka Intake Counselor (bohužel nedokončená) zachycuje Hanin počínající vztah s další bývalou otrokyní Gwen a také nám umožňuje nahlédnout blíže do života Jesseho a jeho partnera Quena.

The Slave Breakers mohou zaujmout všechny, kteří mají v oblibě otrocké (slash) fikce, žánr hurt/comfort (především část Lee) a obecněji povídky s dobře vykreslenými charaktery.

Na Slave Breakers existují i fanfikční povídky.

Poslat komentář: The Slave Breakers

Datum 29.03.2017

Vložil weras

Titulek ====

Odpovědět

Přečetla jsem si tuto stránku a myslím si,že i pro mě by některé povídky mohly mít určitou přitažlivost. Ovšem když jsem rozklikla tvoje odkazy,zjistila jsem,že jsou všechny v angličtině. To je pro mě velký problém,anglicky neumím.Takže budu dál čekat,jestli třeba nenapíšeš nějakou povídku,nebo některou nepřeložíš. Moc vítaná by byla snarry.Byla by škoda,kdyby ses už do ničeho nepustila. Tvoje povídky totiž opravdu stojí za to a já se k nim velice rádá vracím. Díky!!!

Datum 12.04.2017

Vložil Rocia

Titulek Re: ====

Odpovědět

Díky moc za milý komentář - a uvidím :-)

Datum 23.03.2017

Vložil gleti

Titulek díky

Odpovědět

Díky za dobrý typ, už jsem přečetla dvě kapitoly.

Datum 12.04.2017

Vložil Rocia

Titulek Re: díky

Odpovědět

Není zač :-)

Přidat nový příspěvek