Anketka obsahuje seznam tzv. "kinks", se kterými je možné se setkat ve fanfikcích, konkrétněji zejména v podžánru slash, i když ne všechny by asi spadaly přímo pod označení "kink". Anketku jsem vytvořila na základě mnou upraveného seznamu Anny S. a podnětem mi byla anketa zveřejněná nedávno ve facebookové skupině Open Slash. Původně obsahovala ještě více bodů, ale z technických důvodů musely být některé body sloučeny nebo smazány.

Zaškrtnout můžete libovolné množství možností. Pokud vám nějaký "kink" nebo motiv chybí, můžete ho napsat do komentáře :-)

Diskusní téma: Můj oblíbený kink

Datum 10.12.2016

Vložil sisi

Titulek rovněprávnost

Odpovědět

A teď si představte, jak na nějakém jiném webu diskutují muži o tom, jestli se jim více líbí děvčata oholená, přírodně upravená, nebo hodně zarostlá. To je asi druhá strana mince. Zatímco my tu přemýšlíme o mužích a jejich úpravě, oni mohou svobodně činit někde jinde totéž a bude je urážet naše hodnocení, stejně jako nás zarazí a překvapí jejich postoj.
Jsem si nedokázala odpustit tuto malou dedukci, kvůli prosazování ženských práv. V tom případě musí být žena znalá a schopna hájit mužské zájmy a práva, aby mohl někdo další hájit její zájmy. Vyrovnáno.

Datum 10.12.2016

Vložil belldandy

Titulek Re: rovněprávnost

Odpovědět

Mám k tomu tři poznámky:

1. Na Open Slash s námi o takových věcech diskutují i muži, ale ano vesměs o jiných mužích, i když femslash se tam okrajově taky mihne. Není to tedy zcela mužsko-ženský problém. :)

2. Minimálně já chtěla spíš hájit, že se mi líbí právě mužská krása v obou variantách, nejen té bezvousé. :)

3. Přesně tohle je ten důvod, proč si myslím, že snaha zbavit svět zcela objektivizace žen je chyba. Jak nudný by to byl svět. Já říkám spíš, dejte ženám příležitost vytvářet svět také z jejich pozice.

PS: Mimojiné, opakovaně jsem ukazovala mužům, kteří mi tvrdili, že to, že pro ženy může být nějaká taková objektivizace do jisté míry nepříjemná, explicitní slashové obrázky. Vždycky mi nao plátku zaníceně tvrdili, že jim tohle nevadí. Já nevím, kecaj/nekecaj? Odpověď pro mě není jednoznačná, protože v tu chvíli by pro ně bylo asi dost těžké připustit, že jim je to třebas trochu nepříjemné. :)

Datum 10.12.2016

Vložil sisi

Titulek Re: Re: rovněprávnost

Odpovědět

jsem ráda, že se tu opět názorově nerozcházíme, :-) což svědčí o tom, jak často sem chodíme hledat kvalitní povídky, nebo diskusi. Nevím.
Tyto stránky mi hodně vyhovují, co se kvality týká, ale asi to nedokážu dost přesně či trefně vyjádřit a dostatečně chválit.
Mě se tu ohromně líbí všechny povídky a překlady. Takže velký dík za práci a snahu o kvalitu. (ah, zase se opakuji s tím slovem)

Datum 14.12.2016

Vložil belldandy

Titulek Re: Re: Re: rovněprávnost

Odpovědět

To musím vyřídit. :)

Datum 15.12.2016

Vložil Rocia

Titulek Re: Re: Re: rovněprávnost

Odpovědět

Moc děkuji za pochvalu, v poslední době sttránky trochu zanedbávám, ale každý podobný komentář opravdu potěší a zahřeje :-) Doufám, že časem zase bude víc času třeba i na nějakou povídku či překlad :-)

Datum 24.10.2016

Vložil belldandy

Titulek vousy

Odpovědět

Jako v jiných případech je i v tomto v tom popisku spojeno několik kinků v jeden. Zatímco docela chápu, že má většina (ne přímo všichni) opatrný postoj k nadměrnému ochlupení, ale k vousům, vlasům, ke strništi, k holení a česání obecně?

Každopádně, ať jsme konkrétní. :)


Můj současný idol Misha Collins - https://cz.pinterest.com/pin/277745501989620667/

Bennin idol Dean Winchester se strništěm - https://images6.fanpop.com/image/photos/38500000/Dean-Winchester-salvatore-girls-and-winchester-girls-38503594-500-374.jpg

Na tohohle piráta podle mě neletělo tak málo lidí. :) - https://www.kinobox.cz/data/clanky/600x394x1/pirati-z-karibiku-5-prvni-fotky-z-placu.jpg

Sirius Black není bez vousů. - https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRi5Gjvba7YF9dfnq3z6hZwuwAffacL2qtApLILnhZ_IyFfUk-Upg

Stejně tak Lupin, který je navíc v jedné své verzi ještě chlupatější. :) - https://wizardsandwhatnot.com/files/2016/02/lupintitle.jpg

Já vím, že ho Sherlock nemá rád Johna vousatého, ale minimálně to oholení pro Sherlocka mělo zatraceně něco pro sebe. :) - https://images6.fanpop.com/image/photos/36400000/Dr-John-Watson-Sherlock-BBC-One-image-dr-john-watson-sherlock-bbc-one-36402539-1912-1072.jpg

S Crowleym se píše jak slash, tak se s ním s chutí kombinuje i nějaká ta Mary Sue. Jestli není pro nikoho přítažlivý tak fakt nevím, co zatím teda je. - https://www.purefandom.com/wp-content/uploads/2015/11/crowley.jpg

Derek z Teen Wolf má taky nemálo fanoušků. - https://pmctvline2.files.wordpress.com/2015/03/teen-wolf-derek-leaving.jpg

Já mám prostě ráda tu erotiku "naturally" a muž bez chlupů a vousů moc "natural" není. :)

Že to není přítažlivé? No, mě to rozhodně nepřipadá tak jednoznačné. :D

Datum 24.10.2016

Vložil belldandy

Titulek Re: vousy

Odpovědět

Tohle měla být samozřejmě má osobní reakce na sisi a její příspěvek a nějak se mi to nepovedlo správně odeslat.

Datum 24.10.2016

Vložil sisi

Titulek Re: Re: vousy

Odpovědět

eh, to je velký seznam vousáčů. :-) Budiž každému, co zrak potěší. Pro mě je Sirius pořád trochu šílený, Lupin má své dny a to nezmiňuji ony uvedené pány, kteří opanují výše/ níže uvedené fandomy. :-)
Amikům, vadily dlouhé vlasy Beatles ještě v 1966, ve stejnou dobu bojoval W. Matuška o svůj plnovous na české pop scéně, ještě v 80. letech u nás chytali policajti výrostky na ulici a holili jim hlavy. Nemám nic proti přírodnímu naturalu, nebo woodcraft, naopak více mi vadí uměle vytvořená iluze pana dokonalého, ovšem taková proměna nezmění srdce. A pak jsou lidé, kteří v náručí matky přírody odhazují na dlouhé týdny břitvu, holící krém i kolínskou, ale po návratu do civilizace se zušlechťují pro občanský život velice pečlivě. Takže tak.

Datum 30.10.2016

Vložil belldandy

Titulek Re: Re: Re: vousy

Odpovědět

Jop. Jak říkáš. :)

Prostě, tvůj kink není můj kink. A obráceně. :D

Datum 22.10.2016

Vložil belldandy

Titulek -

Odpovědět

Zatraceně dejte tam někdo to strniště. To se vám fakt nikomu nelíbí pěkní fousatí muži? :P

Datum 23.10.2016

Vložil Rocia

Titulek Re: -

Odpovědět

Snad se ještě někdo najde :-)

Datum 24.10.2016

Vložil sisi

Titulek Re: -

Odpovědět

si nedokážu představit v čemkoliv psaném nebo jakkoliv myšleném ff takového vousátého Brumbála, nebo Hagrida, fůj! Nejhorší je teda strýc Vernon. ( a to má jen knírek).
Na druhou stranu, takoví vikingové typu Asterix, Obelix, Panasonix, Cacophonix, Versigetarix, jsou spíše směšní, než přitažlivý.
Jo,já vím, že Ježíš se asi taky moc neholil, ale to je asi otázka módy, nebo hygienických a kulturních zvyků.
Takže jediní přijatelní jsou mi někteří z vysoce postavených mušketýrů královského dvora ve Francii, ( klišé: Atos, Portos, Aramix, D´Artagnan ) :-)

Datum 11.11.2016

Vložil sisi

Titulek Re: Re: -

Odpovědět

oprava: totiž Aramis (ta první varianta patří k těm směšným galským jménům z komiksů) a jedná se pouze o překlep.
A také velká omluva všem představitelům této role, ono by na jevišti neznělo dost pateticky: " Aramixíí!" XD

Datum 12.03.2017

Vložil Taira

Titulek Re: -

Odpovědět

Tak já tedy zahlasuji, ale tady přidávám poznámku, že hlasuji pro strniště, plnovous, ANO? Ale ten zbytek néééé... :-D